جهان آلومینیوم

تولیدکننده انواع ورق آلومینیوم

کاربرد آلومینیوم در صنعت

آلومینیوم به عنوان بهترین فلز توسط متخصصان صنعت تولید انتخاب شده است به دلیل مقاومت در برابر خوردگی ، مقاومت بالا و خواص کم چگالی و همچنین غیر سمی بودن برای هر کاربردی که شامل بسته بندی مواد غذایی است، ایده آل است همچنین  کاربرد آلومینیوم در صنعت  نیز بسیار محبوب است زیرا سبک وزن، مقاوم دربرابر خوردگی، با دوام ،رسانا بی بو و نعطاف پذیر است.

انواع ورق آلومینیوم

برخی از کاربردهای آلومینیوم :

  1. به دلیل غیر سمی بودن، آلومینیوم برای غذاهای بسته بندی شده عالی است آلومینیوم برای بسته بندی مواد غذایی، داروها و نوشیدنی ها استفاده می شودو بر طعم غذا تأثیر نمی گذارد همچنین باعث افزایش ماندگاری مواد غذایی می شود.
  2. از آلومینیوم برای ساخت سینی ، فویل ، ظروف آشپزی، ظروف، یخچال و توستر استفاده می شود.
  3.  آلومینیوم دربسیاری از دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود شامل تلفن های هوشمند،لپتاپ و تلویزیون
  4. دوام بیشتر دستگاه های موبایل به دلیل آلومینیوم است زیرا از پلاستیک سخت تر و از فولاد سبک تر است.
  5.  آلومینیوم یک رسانای عالی گرما است که از گرم شدن بیش از حد دستگاه های الکترونیکی جلوگیری می کند.
  6. آلومینیوم در صنعت حمل و نقل نیز کاربرد دارد استفاده از آلومینیوم در قزارها باعث افزایش بازده سوخت می شود و میزان انتشار کربن را کاهش می دهد.
  7. صنعت هواپیمایی از آلومینیوم برای ساخت قطعات هواپیما و ابزار ناوبری استفاده می کند آلومینیوم همچنین به عنوان “فلز بالدار” شناخته می شود زیرا برای ساخت هواپیما ایده آل است دوباره به دلیل سبک ،مقاوم و انعطاف پذیر بودن همچنین توسط ناسا بر روی سفینه های فضایی به دلیل سبک بودن و مقاومت در برابر فشار مورد استفاده قرار می گیرد.
  8. کاربرد آلومینیوم در صنعت خودرو به دلیل سبکی باعث کاهش مصرف سوخت می شود در حالی که صنعت خودرو هنوز بسیاربه فولاد متكی است تلاش برای افزایش بازده سوخت و كاهش انتشار CO2 منجر به استفاده بسیار گسترده تر از آلومینیوم شده است.
  9.  آلومینیوم از مس سبک ترو انعطاف پذیر است و به راحتی می تواند به سیم تبدیل شود. آلومینیوم در تولید شیشه هم استفاده می شود.
  10. ساختمان های ساخته شده با آلومینیوم به دلیل مقاومت آلومینیوم در برابر خوردگی در واقع تعمیر و نگهداری نمی شوند آلومینیوم همچنین از نظر حرارتی کارآمد است و خانه ها را در زمستان گرم و در تابستان خنک نگه می دارد.

پیشنهاد می کنم مقاله کاربرد ورق آلومینیوم در مصارف خانگی را مطالعه فرمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاهده لیست قیمت‌ها

اطلاعات تماس شعبه بازار تهران

اطلاعات تماس شعبه غرب تهران