جهان آلومینیوم

تولیدکننده انواع ورق آلومینیوم

5 خاصیت آلومینیوم

5 خاصیت آلومینیوم

5 خاصیت آلومینیوم : آلومینیوم دارای تعداد زیادی خاصیت مهم است که باعث مورد توجه قرار گرفتن آن توسط سازندگان و مصرف کنندگان گردیده است. در این مطلب سعی کرده ایم که 5 مورد از خواص آلومینیوم مطرح کنیم :

5 خاصیت آلومینیوم 1 ) قابلیت انعکاس نور و حرارت :زززز
قابلیت انعکاس نور فلزات بیش‌تر به شرایط سطح فلز و صیقلی بودن آن بستگی دارد . آلیاژهای سخت آلومینیوم را می‌توان با درجه بالایی پرداخت نمود به طوری که تا ۹۰ درصد نور تابشی را منعکس نماید که این نوع انعکاس را آینه‌ای می‌نامند. برخلاف انعکاس نور ، انعکاس حرارت در فلزات یک خاصیت ذاتی فلز می‌باشد و به سطح فلز بستگی ندارد که آلومینیوم از جمله فلزاتی است که این انعکاس را به دلیل ماهیت ذاتی خود به خوبی انجام می‌دهد و دلیل استفاده ورق‌های آلومینیومی در شیروانی‌ها، عایق‌ها می‌باشد.

سمی نبودن :
در نتیجه این ویژگی از آلومینیوم در صنعت بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود همچنین آلومینیوم سطحی صاف و غیر متخلخل دارد که از جذب مواد خارجی و باکتری‌ها جلوگیری می‌کند. آلومینیوم می‌تواند در تماس بسیار نزدیک و فشرده با مواد غذایی قرار گیرد بدون اینکه بر روی طمع ، رنگ و بوی آن تاثیر بگذارد.
خاصیت غیر مغناطیس بودن و جرقه نزدن :
برخی از محصولات صنایع الکتریکی و الکترونیکی و همچنین تولیدات در اتمسفرهای قابل احتراق اغلب نیازمند فلزات جرقه نزن و غیر مغناطیس می‌باشند که آلومینیوم می‌تواند هر دو این خواص را دارا باشد به همین دلیل برای تولید ابزار مورد استفاده در معادن مثل ریل‌های انتقال و دستگاه‌های تولید نور آلومینیوم مصرف دارد .
هدایت الکتریکی زیاد:
آلومینیوم بعد از نقره، مس و طلا بالاترین هدایت الکتریکی را دارد، پس چنین به نظر می‌رسد که مس برای هادی‌های الکترکی بر آلومینیوم ترجیح داده شود ولی در یک حجم مساوی، آلومینیوم پرعیار حدود ۶۴ درصد الکتریسته را از خود عبور می‌دهد. اما در یک وزن برابر آلومینیوم می‌تواند دو برابر مس هادی الکتریسیته باشد. به این ترتیب استفاده از آلومینیوم در انتقال الکتریسته، بسیار مقرون به صرفه است. به همین دلیل در ایستگاه‌ها و نیروگاه برق، تولید سیم و کابل و ابزار الکتریکی از آلومینیوم استفاده می‌شود.
هدایت حرارتی زیاد :
به غیر از هدایت الکتریکی، آلومینیوم هدایت حرارتی (رسانندگی گرمایی ) بالایی نیز دارد و به خوبی می‌تواند حرارت را انتقال دهد. ساخت ظروف آشپزخانه آلومینیومی و مبدل‌های حرارتی آبی و روغنی مهم‌ترین مورد استفاده هدایت حرارتی بالای آلومینیوم می‌باشد .

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاهده لیست قیمت‌ها

اطلاعات تماس شعبه بازار تهران

اطلاعات تماس شعبه غرب تهران