جهان آلومینیوم

تولیدکننده انواع ورق آلومینیوم

پروفیل سبک

پروفیل سبک

پروفیل سبک :پروفیل از جمله محصولات فولادی است که در صنایعی مانند راه‌سازی، ساختمان‌سازی و به ویژه در تولید در و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد.این محصول فولادی به طور کلی در دو گروه قرار می‌گیرند.
پروفیل سبک : به نوع سبک، نوع مبلی نیز می‌گویند، در ساخت آن از دو استاندارد DIN 2394 و EN 10 219-2 استفاده می‌کنند. ورق‌های مورد استفاده در فرآیند تولید این نوع ورق روغنی است، همان‌طور که می‌دانید این ورق‌ها از طریق فرآیند نورد سرد تولید می‌شوند. پروفیل سبکی که در صنایعی مانند لوازم خانگی، دوچرخه‌ سازی و کانتینر کاربرد فرآوان دارد. این نوع ویژگی‌های زیادی دارد همین امر سبب استفاده‌ گسترده از آن گردیده است.
ویژگی‌ پروفیل سبک :
ابعاد گوناگون
شکل پذیری مطلوب
خاصیت آبکاری
کیفیت سطحی مطلوبی
جوش پذیری بالا
دقت ابعادی مطلوب در قطر و ضخامت
پروفیل‌های نبشی با بال ۲۰ تا ۵۰ میلی‌متر و ناودانی‌ها با سایز ۱۰، ۱۲ و ۱۸ در این گروه قرار دارند. پروفیل سبک از طریق فرآیند سرد حاصل می‌شود استفاده از کشش سرد در این صنعت باعث شده تا مقاطع تولید شده، با هزینه و انرژی کمتری تولید شوند، از نظر کیفیت سطحی در شرایط مطلوبی قرار داشته باشند و با سرعت بالایی تولید شوند. استفاده از خاصیت کشش سرد سبب گردیده تا نوع سبک کاربرد فرآوانی در صنایع مختلفی مانند صنعت کشاورزی، صنعت خودروسازی و اسلحه سازی داشته باشد.
قیمت پروفیل سبک :

قیمت اعلامی برای نوع سبک در واحد وزن اعلام می‌شود. برای مثال اگر قیمت اعلامی برای یک کیلو برابر ۳۲۱۰ تومان باشد در این صورت یک تن نوع سبک قیمتی معادل با ۳۲۱۰۰۰۰ خواهد داشت. قیمت آن به عوامل مختلفی وابسته است که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به قیمت دلار، قیمت ورق نورد سرد و تعرفه‌های گمرکی اشاره کرد. قیمت نوع سبک در واحد وزن مقداری از نوع سنگین بیش‌تر است اما هزینه‌ آن در واحد طول از نوع سنگین کمتر خواهد بود و علت آن ضخامت و وزن کمتر نوع مبلی است. این محصول ضخامت و وزن کمتری در مقایسه با نوع سنگین دارند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاهده لیست قیمت‌ها

اطلاعات تماس شعبه بازار تهران

اطلاعات تماس شعبه غرب تهران